usuwanie_alergii_na_słońceAlergia na słońce

to potoczna nazwa przypadłości określanej mianem fotodermatozy. Najczęściej spotykamy się z problemami wynikającymi z promieniowania ultrafioletowego, choć równie dobrze objawy alergii może wywoływać ultrafiolet lub światło widzialne.
Mówiąc o uczuleniu na słońce, mówimy o reakcji alergicznej powstałej na skutek kontaktu z intensywnym światłem słonecznym, np. podczas opalania się bądź wychodzenia z domu w bardzo słoneczny dzień.

Objawami mogą być:
– pokrzywka słoneczna – bąble pokrzywkowe pojawiają się kilka minut po ekspozycji na światło
– świerzbiączka letnia – pojawia się już w wieku dziecięcym. Jej najdotkliwsza reakcja występuje wiosną.
– opryszczki ospówkowate – na odsłoniętej skórze powstają pęcherzyki, które ulegają wtórnemu zakażeniu, często pozostawiając blizny.

Dolegliwości te stanowią dość poważny problem dla osoby nią dotkniętej. Zwykle jedynym sposobem na przeciwdziałanie są silne leki przeciwhistaminowe, a także filtry z bardzo wysokim filtrem.

Alternatywą jest terapia odczulająca Bicom.  Terapia obejmuje około 5 zabiegów, które zaczynamy już pod koniec zimy lub początkiem wiosny. Wykonujemy 1 zabieg tygodniowo. W trakcie terapii pacjent nie może eksponować się na słońce, zalecamy stosowanie kremów z filtrem 60. Po 3-4 dniach od zakończonej terapii wykonujemy bezpłatny test kontrolny.