Biorezonans jest specjalistyczną metodą diagnostyki i terapii, która zapoczątkowała zupełnie
nowe podejście do medycyny. Zasady obowiązujące w metodzie biorezonansowej potwierdzają najnowsze wyniki badań w dziedzinie biofizyki i mechaniki kwantowej, choć dotychczas były one pomijane w medycynie konwencjonalnej.
Biorezonans potrafi wykryć nawet ukryte przyczyny choroby i przeprowadzić delikatną formę bezlekowej kuracji leczniczej.
Każda substancja , a więc również organizmy żywe emitują drgania o ściśle określonych częstotliwościach. Każda komórka żywego organizmu ma swoją dokładnie sprecyzowaną częstotliwość drgań elektromagnetycznych. Wg dr Huldy Clarc pasmo drgań człowieka mieści się w przedziale 1562 kHz do 9457 kHz . Patogeny (bakterie , pasożyty , wirusy, grzyby itp.) mają również swoją częstotliwość energetyczną. Pasmo drgań patogenów mieści się w przedziale 32 kHz do 900 kHz.

Istotą działania biorezonansu jest wykorzystanie drgań elektromagnetycznych o dokładnie określonej częstotliwości do neutralizacji drgań czynników patogennych takich jak:
• pasożyty
• bakterie
• wirusy
• grzyby
• Pierwotniaki

Służą do tego specjalne urządzenia będące generatorem fal elektromagnetycznych z zaprogramowaną częstotliwością drgań patogenów. Tak więc za pomocą drgań o odpowiednio dobranej częstotliwości możemy uszkadzać strukturę bakterii , wirusów , pasożytów czy też grzybów a co za tym idzie ostatecznie wyeliminować je z organizmu. Jednocześnie nie powodujemy żadnego działania ujemnego dla organizmu , ponieważ działamy innymi częstotliwościami drgań niż te , które emituje nasze ciało. Istotą doprowadzenia organizmu do równowagi jest wyeliminowanie wszelkich patogenów , które w taki czy inny sposób zakłócają jego prawidłowe funkcjonowanie. Najlepsze efekty oczyszczenia organizmu daje zastosowanie biorezonansu w połączeniu z preparatami informacyjnymi.